Czego szukasz?

Bar Raval – tapas bar pewnego VIP’a

Autor:
©Bar Raval
©Bar Raval
©Bar Raval

Jeżeli udało mi się przykuć waszą uwagę tytułem tego wpisu, to świetnie. Znaczy, że macie w sobie gen Pudelka i lubicie ploteczki. Chętnie zdradzę wam informację, kto jest właścicielem tego lokalu ale…  cytując klasyka: Nie uprzedzajmy faktów.

Najpierw skupię się na najważniejszym, czyli powodach, dla których polecam wam ten tapas bar. Powodów jest kilka, z czego najważniejszym jest podawane tu jedzenie. Tapas są świeże, klasyczne, czyli po prostu w sam. Idealne miejsce dla tych, co się na tapas znają, ale też dla tych, co się nie znają, ale chce poznać. Duży wybór hiszpańskich specjałów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Moim standardowym zestawem w tapas bar „Bar Raval” są: patatas bravas (ziemniaki smażone w głębokim olejku, podawane z pysznym majonezem czosnkowym), pimientos del padrón (małe zielone papryczki z grilla), dátiles en tocino (zapiekane daktyle owiniętę wędzonym boczkiem) oraz boquerones fritos (smażone sardynki). Na deser biorę zawsze czekoladowego muffinka, w którego wnętrzu czeka mila niespodzianka – gorąca, płynna czekolada.

Tapas bar „Bar Raval” lubię też ze względu na przyjemne wnętrze – proste, bez napinki, idealne do spotkania z dobrymi znajomymi, przed którymi nie musimy udawać kogoś innego. Na próżno będziecie tutaj szukać hiszpańskich dekoracji. Wnętrza mają nowoczesny, berliński styl, czyli niby na luzie, ale ktoś się postarał, żeby tak „na luzie” wyglądało.

W tapas bar „Bar Raval” mają też dobry wybór hiszpańskich win. Jeżeli wiecie, jakie wina lubicie, kelner na pewno pomoże wam wybrać odpowiedni trunek.

A teraz obiecana odpowiedz. Kojarzycie Alexa z Good Bye, Lenin albo Fredericka Zollera z Bękartów wojny? Role te grał znany niemieckim aktor młodego pokolenia – Daniel Bruhl. Zastanawiacie się, dlaczego niemiecki blondyn zdecydował się na otwarcie tapas baru? Mama Daniela jest rodowitą hiszpanką, stąd jego znajomość tamtejszej kuchni. Sądząc po jakości jedzenia serwowanego w tapas bar „Bar Raval”, słuchał uważnie kulinarnych rad mamy.

Gdzie: Lübbener Straße 1, róg Görlitzer Straße, 10997 Berlin

Stacja: U1 Görlitzer Bahnhof lub Schlesisches Tor

www.barraval.de

Zdjęcia:©Bar Raval


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Polub Głód w wielkim mieście


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

O blogu i blogerze

Jesteście albo niedługo będziecie w Berlinie – mieście, w którym wybór restauracji i barów robi wrażenie co najmniej takie, jak za komuny półki w Pewex-ie. Zwiedzacie, podziwiacie... Nagle czujecie, że głód zbliża się wielkimi krokami...

Jak w takiej sytuacji znaleźć fajną knajpę?
Możecie postawić tarota ale nie wróżę wam sukcesu. Możecie spytać kogoś na ulicy, ale szansa na to, że spotkacie Berlińczyka graniczy z cudem. W centrum są sami turyści.

Odpowiedzią na wasz problem jest mój blog. Od wielu lat odkrywam dla siebie bogactwo kulinarne Berlina. Na moim blogu znajdziecie informacje o restauracjach, knajpach i barach, w których jadłem i piłem. Każdy wpis to moja prywatna, subiektywna wskazówka, gdzie warto pójść, aby dobrze zjeść. Korzystajcie. Na zdrowie!


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 61