Czego szukasz?

Burgermeister – burger niczym wzorzec z Sèvres

Autor:

Jeżeli hamburger mógłby mieć swoj wzorzec w Sèvres, to byłby to z całą pewnością ten z Burgermeistra. To kultowe już miejsce znajduje się pod wiaduktem linii metra U1, w pobliżu stacji Schlesisches Tor (Brama śląska). Zielona, żeliwna budka z przełomu XIX i XX wieku to dawny… szalet miejski. Na szczęście serwowane tu hamburgery są zdecydowanie więcej niż g… warte.

Jeżeli chcecie spróbować tutejszych burgerów, warto poczekać w kolejce, często bardzo dlugiej. Ja stałem już niejednokrotnie 45 minut. Na szczęście już dawno wprowadzono w Burgermeisterze system numerkowy, czyli po złożeniu zamówienia można oddalić się na chwilę i kupić w pobliskim sklepie nocnym pasujące do burgera piwo. Co cieszy: w Niemczech można pić alkohol w miejscach publicznych, więc nie musicie kupować papierowych torebek, tak jak w Stanach, albo chować się po krzakach, jak w Polsce.

Na potwierdzenie jakości Burgermeistrowych burgerów, zacytuję mojego kumpla z NY, który stwierdził, że „nie jadł w Stanach lepszego burgera od tego”. O czymś to świadczy.

Ja zamawiam najczęściej „hausmeista” z przysmażonymi pieczarkami, serem i bekonem, a do tego frytki własnej produkcji. W okolicy Burgermeistra jest zagłebie imprezowe Berlina. Nie ma lepszego lekarstwa na kaca dnia następnego, jak dobra porcja mięsa przed snem.

Gdzie: Oberbaumstraße 8

Stacja: Schlesisches Tor (U1)

www: www.burger-meister.de


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Polub Głód w wielkim mieście


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

O blogu i blogerze

Jesteście albo niedługo będziecie w Berlinie – mieście, w którym wybór restauracji i barów robi wrażenie co najmniej takie, jak za komuny półki w Pewex-ie. Zwiedzacie, podziwiacie... Nagle czujecie, że głód zbliża się wielkimi krokami...

Jak w takiej sytuacji znaleźć fajną knajpę?
Możecie postawić tarota ale nie wróżę wam sukcesu. Możecie spytać kogoś na ulicy, ale szansa na to, że spotkacie Berlińczyka graniczy z cudem. W centrum są sami turyści.

Odpowiedzią na wasz problem jest mój blog. Od wielu lat odkrywam dla siebie bogactwo kulinarne Berlina. Na moim blogu znajdziecie informacje o restauracjach, knajpach i barach, w których jadłem i piłem. Każdy wpis to moja prywatna, subiektywna wskazówka, gdzie warto pójść, aby dobrze zjeść. Korzystajcie. Na zdrowie!


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 61