Czego szukasz?

Francuska miłość, czyli Chez Maurice na Prenzlauer Berg

Autor:
Chez Maurice ©Silje Paul
Chez Maurice ©Silje Paul

Oj, oj, świntuszki, o czym wy myślicie, czytając tytuł tego wpisu? Nie mówcie, wiem. Ale ja tu na blogu o jedzeniu piszę, a nie o figo fago. Choć przyznać muszę, że i u mnie bywa pikantnie.

Czy jedzenie może być czyjąś miłością? Moim zdaniem tak. Jest w Berlinie kilka miejsc, gdzie moje kulinarne uczucia przybierają wymiar ekstatyczny. Jednym z nich jest francuska restauracja Chez Maurice na Prenzlauer Berg. Drogo tu, więc widzą mnie w środku raczej rzadziej niż częściej. Polecam jednak tę restaurację każdemu, kto szuka czegoś na specjalną okazję, czyli na taką, kiedy pieniądze nie grają chwilowo żadnej roli.

W lokalu, oprócz restauracji, można kupić francuskie wina i inne specjały. Dzięki temu panuje w środku bardzo fajna, nierestauracyjna, atmosfera. Przy ścianach butelki sięgają aż po sufit, a w witrynie sery, pasztety i inne smakołyki cieszą oko odwiedzającego. Sama restauracja jest niewielka, czyt. miejsc jest niewiele, więc warto rezerwować stolik z wyprzedzeniem!!!

A propos win: Chez Maurice ma w ofercie około 200 francuskich win. Ich specjalnością są Bordaux i Burgundy. Dla miłośników bombelków znajdzie się inna francuska specjalność, czyli champagne.

Wracajac do najważnieszego, czyli jedzenia. Porcje są stosunkowo nieduże ale jakość serwowanych tu dań jest wspaniała. Już same nazwy sprawiają, że ślinka zaczyna sama spływać do ust.

  • Pierś z kaczki glazurowana miodem lawendowym na ragout z ziemniaków i dyni.
  • Kaszanka francuska podawana z kawałkami jabłek karmelizowanych wraz z tymiankiem, z cebulową konfiturą oraz puree ziemniaczanym.
  • Pieczona jagnięcina na gruszce, podawana z kaszą perłową z owocami czarnego bzu i młodym mniszkiem

To są wybrane przeze mnie trzy dania z wieczornego menu, które zmienia się wraz z sezonem. Wpis ten powstał jesienią, stąd taki a nie inny wybór dań. W tygodniu oferowany jest też lunch.

I co? Zrobiło wrażenie? A to tylko słowa. Podawane w Chez Maurice dania to niebo w gębie. Po wyjściu z restauracji też powiecie, że to miłość. Francuska.

Gdzie: Bötzowstr. 39, 10407 Berlin

Stacja: Arnswalder Platz (M10) lub na pieszo z Greiswalder Str./Danziger Str. (M4)

www: Chez Maurice


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Polub Głód w wielkim mieście


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

O blogu i blogerze

Jesteście albo niedługo będziecie w Berlinie – mieście, w którym wybór restauracji i barów robi wrażenie co najmniej takie, jak za komuny półki w Pewex-ie. Zwiedzacie, podziwiacie... Nagle czujecie, że głód zbliża się wielkimi krokami...

Jak w takiej sytuacji znaleźć fajną knajpę?
Możecie postawić tarota ale nie wróżę wam sukcesu. Możecie spytać kogoś na ulicy, ale szansa na to, że spotkacie Berlińczyka graniczy z cudem. W centrum są sami turyści.

Odpowiedzią na wasz problem jest mój blog. Od wielu lat odkrywam dla siebie bogactwo kulinarne Berlina. Na moim blogu znajdziecie informacje o restauracjach, knajpach i barach, w których jadłem i piłem. Każdy wpis to moja prywatna, subiektywna wskazówka, gdzie warto pójść, aby dobrze zjeść. Korzystajcie. Na zdrowie!


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 61