Czego szukasz?

Hala targowa nr 9 – mekka kulinarnych pielgrzymów

Autor:
W Markthalle Neun można skosztować przysmaków z różnych stron świata.
Hala targowa nr 9 to mekka dla kulinarnych pielgrzymów.
W Markthalle Neun znajdziecie wszystko, co do szczęścia potrzeba, również alkohol.
Ot i rybka
Zdjęcie powstało w czwartek. W weekendy jest tutaj bardzo tłoczno.
W weekend trudno o tak spokojną konsumpcję.

Gdyby jedzenie było religią, to mekką dla wyznawców tejże byłaba właśnie hala targowa nr 9, czyli Markthalle Neun na Kreuzbergu. Historia tego miejsca sięga końca XIX wieku, kiedy to w Berlinie zbudowano 14 takich hal. Do dzisiejszych czasów zachowały się niestety tylko trzy: wspomniana Markthalle Neun, Arminiusmarkthalle na Tiergarten/Moabit oraz Ackerhalle w Centrum (Mitte).  

Hala targowa nr 9, czyli zdrowo i smacznie

W hali targowej nr 9 (Markthalle Neun) można na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonuje współczesne podejśćie do odpowiedzialnego i zrównoważonego handlu. Koncepcja tego miejsca opiera się na współpracy z regionalnymi dostawcami, oraz producentami ekologicznymi, którzy oferują produkty najwyższej jakości, dostępne w danym sezononie. Fajnie, że organizatorzy postanowili przypomnieć współczesnym mieszczuchom, jak wyglądał kiedyś tradycjny handel.

Hala targowa nr 9 to obowiązkowy punkt na mapie miejsc do odwiedzenia. W piątek i sobotę odbywa się tutaj targ, na którym można kupić regionalne produkty lub skosztować wyśmienitych potraw z Niemiec oraz innych części świata. Na stoiskach stałych mamy wyśmienitą piekarnię, wędzarnię ryb, mikrobrowar czy kantynę, w której podają bardzo dobre jedzenie. Oferta na pozostałych stoiskach zmienia się co tydzien. Za każdym razem można zatem odkryć coś nowego, co zachęca do częstego odwiedzania. Można też, tak jak ja, przychodzić do hali targowej nr 9 dla jednej potrawy – smoked BBQ sandwich smakuje po prostu genialnie.

Hala targowa nr 9, czyli miejsce, w którym się dzieje

W czwartki wieczorem odbywa się tutaj Street Food Thursday, czyli gastronomiczna fiesta z ofertą szybkich dań z całego świata. Wystawiający się tutaj ludzie mają głowy pełne pomysłów oraz pasję do gotowania. I uwierzcie, że wszystko smakuje tutaj  genialnie – od brytyjskich pie, poprzez nigeryjskie FuFu, po egipskie koshary.

W Markthalle Neun odbywają się też inne wydarzenia okołogastronomiczne, takie jak Cheese Berlin (targ serowy), Berliner Naschmarkt (Berliński targ łakoci), Destille Berlin (targ poświęcony trunkom mocno alkoholowym) czy targ śniadaniowy.

Warto zajrzeć na stronę internetową i sprawdzić, co akurat się tam dzieje.

www: markthalleneun.de

Gdzie: Eisenbahnstrasse 42/43, 10997 Berlin

Dojazd: Görlitzer Bahnhof (U1)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Polub Głód w wielkim mieście


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

O blogu i blogerze

Jesteście albo niedługo będziecie w Berlinie – mieście, w którym wybór restauracji i barów robi wrażenie co najmniej takie, jak za komuny półki w Pewex-ie. Zwiedzacie, podziwiacie... Nagle czujecie, że głód zbliża się wielkimi krokami...

Jak w takiej sytuacji znaleźć fajną knajpę?
Możecie postawić tarota ale nie wróżę wam sukcesu. Możecie spytać kogoś na ulicy, ale szansa na to, że spotkacie Berlińczyka graniczy z cudem. W centrum są sami turyści.

Odpowiedzią na wasz problem jest mój blog. Od wielu lat odkrywam dla siebie bogactwo kulinarne Berlina. Na moim blogu znajdziecie informacje o restauracjach, knajpach i barach, w których jadłem i piłem. Każdy wpis to moja prywatna, subiektywna wskazówka, gdzie warto pójść, aby dobrze zjeść. Korzystajcie. Na zdrowie!


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 61