Czego szukasz?

Restauracja „Z” – moja wielka grecka niespodzianka

Autor:

Kuchnia grecka budzi w Niemczech mieszane uczucia i kojarzona jest raczej z górą mięsa, tłustymi dodatkami i ouzo, bez którego trudno strawić tę masę żarcia. Restauracja „Z” na Kreuzbergu to mój as w rękawie. Zapraszam tam gości, których chcę zaskoczyć wyrafinowanym smakiem greckich specjałów.

Przyjemne wnętrze, doskonała kuchnia oraz wspaniałe wina – moi znajomi wychodzą stamtąd zachwyceni. W restauracji „Z” porcje są mniejsze, za to doznania smakowe najwyższych lotów. Właściciele dbają o jakość produktów wykorzystywanych w kuchni, przez co wszystko jest świeże, doskonale doprawione i apetycznie podane. W restauracji „Z” jadłem już kilkakrotnie, m.in. souvlaki, moussakę oraz bifteki. Mogę polecić wszystko.

W restauracji „Z” zadbano też o dobór win. Nie trafiłem jeszcze tam na wino, które by mi nie smakowało. Wspominam o tym, ponieważ do wyżej wymienionych dań wybierałem wina z niższej półki cenowej, co w innych lokalach kończy się nierzadko… mała grecką tragedią. W restauracji „Z” nawet wina z początku karty smakują wyśmienicie.

Restauracja jest bardzo popularna, więc trzeba rezerwować miejsca. Spontaniczność w tym przypadku nie popłaca.

Gdzie: Friesenstr. 12, 10965 Berlin Kreuzberg

Stacja: Gneisenaustrasse (U7) lub Platz der Luftbrücke (U6) – z obu stacji trzeba dojść ca. 10 min., przystanek Columbiadamm/Friesenstrasse (BUS 104, 248)

www: www.restaurant-z.de


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Opinie

1

Dodaj komentarz

Polub Głód w wielkim mieście


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279
Facebook
Facebook
INSTAGRAM

O blogu i blogerze

Jesteście albo niedługo będziecie w Berlinie – mieście, w którym wybór restauracji i barów robi wrażenie co najmniej takie, jak za komuny półki w Pewex-ie. Zwiedzacie, podziwiacie... Nagle czujecie, że głód zbliża się wielkimi krokami...

Jak w takiej sytuacji znaleźć fajną knajpę?
Możecie postawić tarota ale nie wróżę wam sukcesu. Możecie spytać kogoś na ulicy, ale szansa na to, że spotkacie Berlińczyka graniczy z cudem. W centrum są sami turyści.

Odpowiedzią na wasz problem jest mój blog. Od wielu lat odkrywam dla siebie bogactwo kulinarne Berlina. Na moim blogu znajdziecie informacje o restauracjach, knajpach i barach, w których jadłem i piłem. Każdy wpis to moja prywatna, subiektywna wskazówka, gdzie warto pójść, aby dobrze zjeść. Korzystajcie. Na zdrowie!


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 61